Україна в огні

Україну охопили масштабні пожежі.
За інформацією Держлісагентства, основною причиню виникнення пожеж (85%) є людський фактор: порушення населенням правил пожежної безпеки в лісах, випалювання сухої рослинності, недотримання заходів пожежної безпеки при виконанні робіт.

Загальна площа пожеж охопила 12,7 тис. га території України. 
1. Полум’я підібралося всього за 1,6 км від саркофага на Чорнобильській атомній електростанції (ЧАЕС).

2.  Дві масштабні пожежі сталися на території Києва 17 квітня. Там три дні поспіль фіксували найвищий рівень забруднення повітря у світі. 17 квітня індекс якості повітря в українській столиці становив 338 за норми 50, а 18 квітня — вже 361 за норми 50.


3. 17 квітня вогонь знищив десятки будинків на півночі Житомирської області, вогонь охопив близько 4 тис. га лісу.

4. 18 квітня у Тернопільській області спалахнув Чистилівський орнітологічний заказник загальнодержавного значення. Пожежа виникла на площі близько 8 га.

Постраждала значна кількість людей та тварин. Стихія винищила величезні ділянки ліса, пасовищ, людських приміщень.

Під час пожежі в повітря масово викидаються шкідливі речовини — бензпірен (викликає ракові пухлини), вуглекислий і чадний газ (сприяють розвитку хвороб дихальної системи), азот (загрожує для хворих на серцево-судинні захворювання).
Ні зачинені вікна, ні марлеві пов’язки не зможуть прибрати ту шкоду, що буде завдана організму людини, котра вдихає це повітря.

ГУ Нацполіції Київської області встановили особу чоловіка, який спричинив виникнення пожежі в Чорнобильській зоні відчуження. Ним виявився 27-річний житель села Рагівка. Як пояснив молодик поліцейським, він задля забави в трьох місцях підпалив сміття та траву. Після чого вогонь вітром перекинуло далі і він вже не зміг впоратися та загасити багаття (посилання).


Штрафи
Верховна Рада схвалила законопроєкт, який істотно збільшує розміри штрафів за забруднення повітря, знищення або пошкодження рослинності, порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання сухої рослинності.
Штраф підвищили до 153 тисяч гривень, а за підпал з тяжкими наслідками для природи може загрожувати п'ять років в'язниці.
У залежності від того, як кваліфікують дії підпалювача і до чого вони призведуть, можуть бути різні штрафи та терміни ув'язнення:
· штрафи за забруднення повітря внаслідок порушення спеціальних правил збільшуються до 34 000 гривень.;
· штрафи за знищення рослинного світу – збільшуються з 5 100 до максимального в 153 000 грн.;
·  за порушення вимог безпеки в лісах штраф складатиме від 4 590 до 15 300 грн;
· за знищення лісу: фізособами – від 4 590 до 15 300 грн., посадовими особами – від 10 710 до 18 360 грн.
Також пропонують підвищити покарання за випалювання рослинності та рослинних залишків на сільськогосподарських землях і власних городах з 340 до 6 120 гривень.
Якщо спалювання вчинене в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, тоді штраф складе від 6 120 до 12 240 гривень.



Популярні дописи з цього блогу